Loading Flash movie...
 
Loading Flash movie...


Po zapoznaniu sie z trescia naszej witryny, zapraszamy równiez na nowo powstajaca strone pracowni.
protezykonczynwarszawa.com

Proteza Nogi

Proteza nogi bądź ręki jest całkowicie indywidualnym zaopatrzeniem ortopedycznym.

Przed przystąpieniem do protezowania przeprowadzamy konsultacje. Odpowiedni wywiad oraz badanie pozwalają nam na optymalne dopasowanie protezy, jej elementów do wymagań oraz możliwości pacjenta, zapraszamy do naszej pracowni. Jeśli sytuacja tego wymaga przeprowadzamy również bezpłatne konsultacje w domu pacjenta bądź na terenie szpitala, w którym się znajduje.

Proteza Nogi składa się z następujących komponentów:

 • Lej Protezowy

 • Przegub kolanowy (staw kolanowy)

 • Adaptery  łączące

 • Stopa protezowa

 • Pokrycie kosmetyczne

Najpolularniejsze zastosowania umieściliśmy w dziale Technika

fundacja Jasia Meli  

UWAGA

uprzejmie informujemy naszych podopiecznych oraz przyszłych klientów pracowni iż istnieje możliwość sfinansowania wysokiej klasy protezy kończyny dolnej lub górnej.

Program oprotezowania AKTYWNY SAMORZĄD obejmuje osoby uczące się, pracujące, starające się o pracę/naukę. W celu zweryfikowania spełnienia kryteriów programu prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mail'owy


Film przedstawia protezę podudzia w systemie sylikon+pin wraz z lejem testowym oraz stopą z włókna węglowego na etapie przymiarki:

 • Lej Protezowy

 • Lej jest najważniejszym elementem w protezie nogi. Od jego kształtów tj. techniki wykonania, zależy komfort chodzenia oraz użytkowania protezy. Leje protez kończyn dolnych uda bądź są jest miejscem połączenia człowieka z „maszyną”, odpowiednio dopasowany kształt, forma oraz zastosowany system są kluczem do osiągnięcia optymalnej funkcjonalności w życiu codziennym oraz wykorzystania w pełni, pozostałych elementów protezy. Dlatego tak istotną sprawą jest wybór odpowiedniej protezowni, w której takowy odpowiednio spasowany lej, wykona dla nas Technik Ortopeda. Pracując jako wykształcony protetyk pasjonujący się swoją pracą, ze smutkiem na twarzy muszę przyznać iż w naszym kraju jest pełno pseudo protetyków, ludzi którzy nie potrafią albo najzwyczajniej nie chcą wykonywać swojej pracy dobrze. Często odbija się to na użytkownikach, którzy w następstwie źle wykonanych protez kończyn, psują sobie kikuty bądź rezygnują z chodzenia na reszte życia! Apeluję więc o rozsądy wybór protezowni, mając nadzieję że wkrótce nie będziemy musieli poprawiać protez „kolegów” po fachu.

 • Przegub kolanowy (staw kolanowy)

 • Przeguby kolanowe w protezach kończyn dolnych są bardzo istotnym elementem. Przegub kolanowy protezy nogi powinien zagwarantować użytkownikowi stabilność protezy zarówno podczas stania jak i fazy podporu w trakcie chodzenia. Steruje on również ruchem wahadłowym podudzia podczas fazy wymachu. Różnorodność kolan protezowych jest bardzo duża, dlatego niezwykle ważną sprawą jest dobór odpowiedniego przegubu kolanowego do wieku, wagi oraz aktywności pacjenta.
 • Stopa  protezowa

 • Kolejnym bardzo ważnym elementem protezy modularnej jest stopa protezowa. To w jaki sposób zachowa się w kontakcie z podłożem będzie miało wpływ na zachowanie całej protezy. Stopy możemy podzielić na dwie proste kategorie jeżeli chodzi o mechanikę. Są to stopy z ruchomym stawem skokowym oraz sztywne stopy bez ruchu. Z kolei bardziej skomplikowany jest już podział ze względu na tworzywo z którego zostały wykonane – ich różnorodność jest zaletą systemu protez modularnych w których dzięki nowoczesnej konstrukcji można zastosować wiele różnych rozwiązań. Wyróżniamy stopy ze względu na rodzaj tworzywa ze stawem mechanicznym, pneumatycznym, hydraulicznym, pneumatyczno hydraulicznym, oraz najbardziej popularne oraz niezawodne stopy z włókna węglowego. Najnowsze osiągnięcia dla protez kończyn dolnych to stopy elektroniczne z wbudowanym mikro procesorem.
 • Adaptery funkcjonalne

 • Kolejnymi ważnymi dodatkami usprawniającymi korzystanie pacjentów z protez są tak zwane adaptery. Mimo swoich małych rozmiarów i niewielkich cen odgrywają dużą rolę. Jest tak w przypadku adaptera obrotowego, który montowany jest tuż nad przegubem kolanowym i pozwala wykonywać ruchy skrętne na wysokości kolana. Umożliwia on wykonywanie takich ruchów jak założenie „nogi na nogę” ułatwiając tym samym zakładanie buta. Adapter obrotowy ułatwia również wsiadanie do samochodu oraz przebywanie w nim. W ofercie posiadamy również amortyzator wstrząsów total shock o którym więcej wspomnieliśmy w dziale Technika.
 • Pokrycie kosmetyczne

 • Kosmetyka protez kończyn dolnych, czyli wygląd zewnętrzny. Najpopularniejszym ze względów finansowo ekonomicznych, jest pokrycie protezy specjalistyczną gąbką. Szkielet protezy nogi zatapia się w gabce, którą następnie protetyk obrabia na kształt oraz odpowiednie obwody, upodabniając ją do prawdziwej kończyny. Na gotowe pokrycie, naciągana zostaje gruba pończocha kosmetyczna o cielistym kolorze. Kolejną droższą ale za to bardziej realistyczną opcją jejst dodatkowe silikonowe pokrycie które z wyglądu oraz w dotyku przypomina ludzką skórę.

  Zdjęcie przedstawia protezę udową z pokryciem kosmetycznym ciałopodobnym. Proteza została wykonana w lato gdy skóra najszej podopiecznej była ciemniejsza niż zazwyczaj, stąd decyzja o wykonaniu pokrycia protezy nogi o jaśniejszej barwie.
  W naszej protezie pacjentka tańczy salsę, jest to wyjątkowe osiągnięcie tak więc proteza też musi być bardzo komfortowa aby nie narażała skóry na otarcia i inne urazy.  Pan Damian chciał wrócić po wypadku do pełnej aktywności. Na wykonanie profesjonalnej protezy przyjechał do nas z województwa Łódzkiego. Odpowiedni projekt i wykonanie pozwoliły na powrót do pracy oraz rekreacyjne uprawianie sportu.

  Warszawskie zaklady oferuja szeroka game protez konczyn dolnych do wyboru. Warszawa. Konstancin Jeziorna. Protezownia. Krasnystaw, Lublin, Chelm. Zamosc. Minsk Mazowiecki, Nowy Dwór Mazowiecki, Siedlce, Góra Kalwaria Dolny slask Protezy konczyn Warszawa. Proteza Nogi Warszawa na narodowy fundusz zdrowia. Cena protezy nogi wykonujemy protezy uda, podudzia, stawy kolanowe, stopy protezowe, z wlókien weglowych Otto Bock oraz Ossur. Zaklad ortopedyczny polecany.